Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 222

  • Silsile-i aliyyenin isimleri okunan yere, hem ruhları gelir, hem de oraya rahmeti ilahiyye yağar.
  • Silsile-i aliyye de bulunanlardan bir dânesi, -hangisi olursa olsun- imam-ı Rabbani hazretleri, mevlânâ Halid hazretleri, seyyid Abdülhakîm arvâsî hazretleri,.. bunlardan birisine aşık olmalıdır. Onları sevmek için de, hayat hikayelerini okumak lazım. Onların hayat hikayelerini okuyunca, onların sevgisi insan kalbine yerleşir. Onların sevgisi kalbe yerleşince de, dünya sevgisi çıkar. Dünya sevgisi çıktı mı, Allaha muhabbet yerleşir.
  • Dünya muhabbetinin kalbden çıkması için Mürşîd-i kamîle, Silsile-i aliyye büyüklerine muhabbet lazımdır.
  • Silsile-i aliyyeyi okuyan, muhakkak feyz alır onlardan. Kalpten kalbe yol vardır. "Minel kalbi ilel kalbi sebila." Peygamber efendimizin mübarek kalbinden, ta seyyid Abdülhakîm efendi hazretlerinin mübarek kalbine kadar feyz yolu vardır. Bu feyzler, bu nurlar, bu yoldan bize kadar geliyor. Biz de onları seversek, sevdiğimiz kadar bize de gelir.
  • Kalpleri birbirine bağlayan yol muhabbet yoludur. İnsan silsile-i aliyye büyüklerini severse Onların kalbinden, nurlar, feyzler sevenin kalbine akar, taa Peygamber efendimizden böyle gelmiş. Ne mutlu bize ki, bunlardan haberimiz var. Haber almak, inanmak dahi büyük bir meziyettir. .
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:202
Dün:377
Bu Ay:579
Toplam:14,296,923
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842