Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 642

  • Din kardeşinin sevgisi sınırsız olduğu, sonsuz olduğu için doyulmaz. Ama onun dışında neyi severseniz sevin, sınırı vardır. Din kardeşliğinin sınırı yoktur, onun için sevgi buna denir. Sınır yoksa, sevgi denir. Sınır varsa, o karakolda biter.
  • Çok konuşmak zararlıdır. Fekat, bu büyüklerden nakil söylemek buna dahil değil, insanın kendinden konuşması zararlıdır. Bu büyüklerden anlatmak ibâdetdir, sevabdır. Bu büyüklere olan sevgi, Allah sevgisine yol açar. Allahü tealayı sevebilmek için, önce Allah adamlarının sevgisi şarttır.
  • Feyzin gelmesi için sevgi şarttır, fakat gelen feyzden istifade edebilmek için haramdan sakınmak lazımdır.
  • Allahü tealayı sevmenin alâmeti vardır. Allahü tealayı çok seven ondan çok korkar. Sevgi ile korku beraberdir. Allah sevgisinin alâmeti, harâmlardan sakınmakdır.
  • Allah sevgisine kavuşmak, Allahım beni çok sev, ben seni çok seviyorum, demek değildir. Kalpten dünya muhabbetini çıkarmak, kâfidir. Kalpten dünya sevgisi çıkınca, otomatikman Allah sevgisi dolar. Nasıl ki bardak boşalınca içine hava dolarsa, insanlar da öyledir. Dünya sevgisinden kurtulunca, hemen Allah sevgisi otomatikman gelir.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:298
Dün:383
Bu Ay:1,058
Toplam:14,297,402
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842