Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 668

  • Son nefese kadar nefis, insanı kafir yapmak ister. Şeytan günahkar yapar, ama nefis, imanı alır, insanı kafir yapar.
  • Maddi şeylerin renk, koku, tat gibi sıfatları olduğu gibi, manevi şeylerin de sıfatları vardır. Günah işleyen bir insanda o günahın sıfatı bulunur. Bunu, ehli hemen anlar.
  • Allahü tealanın mağfiretinden ümid kesmek küfürdür. İstiğfar okuyun, afv ederim buyuruyor. Bizim günahımız çok, onun mağfireti daha çokdur.
  • İnsanlar dörde ayrılır. Birinciler, ni'met gelince sevinir, dert, belâ gelince isyân eder. İkincisi, ni'met gelince sevinir, dert, belâ gelince isyan etmez fakat sabreder, gitmesini ister. Üçüncüsü, dert, belâ gelince sevinir, râzı olur. Dördüncüsü ise, dert, belâ gelince, ni'metlerden alınan zevkden daha çok zevk alır, gitmesini istemez. Tatlı gelen şeyin gitmesi istenir mi? Bu, vehhabilere cevaptır.
  • Nakledenler kurtulur, onları dinleyenler de kurtulur. Aklına göre yazanlar hem kendilerini hem de okuyanları yakar. Nitekim Peygamberimiz aleyhisselatü vesselam: 'Kim Kur'an-ı kerim'i kendi aklına göre tefsir ederse kafir olur' buyuruyor. Kim İslamiyyeti, kendi aklına göre yorumlamaya ve anlatmaya kalkarsa, değiştirmeye kalkarsa kendini de yakar, başkasını da yakar.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:213
Dün:387
Bu Ay:1,741
Toplam:14,298,085
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842