Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 707

  • Allahü teala bir kulunu severse, bu kulu için pek çok kulunu feda eder. O sabrederse ona ecir verir ama onu üzenler de iflah olmaz.
  • İşin esası muhabbetdir. Peygamber efendimiz "Kişi kimi severse onunla beraber haşr olur" buyuruyor. Sevmek demek, O'nun yolunda olmak, onun sevdiklerini sevmek demekdir.
  • Allahtan başka şeylere âşık olmanın, yani kalp hastalığının tedavisi bir tanedir. Sabahlara kadar zikr etse, akşamlara kadar nemaz kılsa, her gün oruc tutsa yine kurtulamaz. Çünki ilacı o değil. Kalbin tedavisi ancak büyüklerin sevgisiyle mümkündür.
  • Allahü tealayı sevmenin alâmeti vardır. Allahü tealayı çok seven ondan çok korkar. Sevgi ile korku beraberdir. Allah sevgisinin alâmeti, harâmlardan sakınmakdır.
  • Muhabbeti çok olana feyz çok gelir. Onlardan feyz ala ala dünyayı unutur. Bu dünyayı unutunca, Allahü tealanın feyzleri, muhabbetleri kalbe yerleşir. Hiç kimsenin görmediği şeyleri görür, hiç kimsenin işitmediği şeyleri işitir, hiç kimsenin bilmediği marifetleri söyler. Allahü tealanın sevgisi bir kalbe yerleşirse böyle olur. Ne mutlu bunları okuyoruz. Bunları okumak, işitmek de büyük bir mazhariyettir.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:181
Dün:377
Bu Ay:558
Toplam:14,296,902
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842