Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 737

  • Size hocanızı hatırlatacak arkadaşlarla beraber olursanız, Hocanızın yazdığı eserleri okursanız, o satırların arasında hocanızı bulacaksınız. Hocanızın kalbi ile bu şekilde irtibat kuracaksınız ve onunla hem dünyada, hem ahirette beraber olacaksınız. Müminlerin kalblerindeki nur, birbirlerine akseder.
  • Mü'minler biraraya geldiği zaman, istese de istemese de Allah sevgisi mutlaka kalbden kalbe geçer. Ancak, üç kişi bundan istifade edemez. Birincisi, kafir. İkincisi, hocasını inkar eden. Üçüncüsü, hocasını imtihan eden. Bunlar istifade edemezler. İstifade edemeyince, onun feyzi kapalı olduğu için, o, aşk, sevgi, muhabbet veremez. Fekat onun zulmeti diğer tarafa akmağa devam eder. Dolayısıyla, hocasını incitenle bir araya geldiğiniz zaman, hiç konuşmasanız gene zarara uğrarsınız.
  • Kitabı birisi okuyup birisi dinlerse, buna sohbet denir, her türlü bereket, feyz, birlik ve beraberliktedir.
  • Bu büyükler kalb casusudur. İnsanların kalblerini araştırırlar. Bir cevher, bir istidât görünce onu cezb ederler. Karşısına ya bir talebesini veya bir kitap veya bir sebep çıkararak kendilerine çekerler.
  • Müslimânın kalbinde bir îmân nûru vardır ki, herşeyden ve bütün nûrlardan daha parlakdır. Müslimânlar bir araya gelince birbirlerinden istifade ederler. Kalblerindeki bu nûr birbirlerine geçer.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:386
Dün:560
Bu Ay:26,731
Toplam:13,906,016
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842