Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 764

  • Whatsapp'de paylaş
  • Bizim, dünyaya geliş gayemiz; Allahü tealanın dinine uymak ve O'nun dinini anlatmaktır.
  • Kitaplarımızı Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarından hazırlıyoruz. Bu kitaplarda benim bir kelimem yoktur. Bunlar birer mıknatıstır. Mıknatıs ne kadar çok yayılırsa cevher taşıyanları kendisine çeker. Herkes okuyacak, herkes kurtulacak zannetmeyin. Ama unutmayın ki, bu kitapları yayanlar peygamberlik vazifesini yapıyorlar. Onlar peygamber aleyhissalatü vesselamın vârisleridir. Hiçbir zaman muris vârisini yarı yolda bırakmaz.
  • Mıknatısa cevher olan yapışır, madenler yapışır. Saman çöpleri yapışmaz. Bizim vazifemiz mıknatısı dolaştırmak. Her yerde kitapları anlatmak, yaymaktır.
  • Mü'min nurdur, Ehl-i sünnet itikadı da ışıktır, nurdur.
  • Ehl-i sünnet itikadı çok kıymetlidir ve çok zor bulunur. Nasıl ki ab-ı hayat balta girmemiş karanlık ormanlar içindeyse, bu Ehl-i sünnet itikadı aynı onun gibi kavuşulması çok zor olan bir nimettir. İşte bu çok kıymetli cevheri Allahü teala çöplüğe koymaz. Eğer arkadaşlarımızın kalbleri buna layık olmasaydı, Rabbimiz tarafından sevilmeseydi, seçilmeseydi, bu cevher bu kalblere nasip olmazdı, bu büyükleri tanımak nasip olmazdı. Bu cevher bu kalblere yerleştirilmişse arkadaşlar binlerce defa Cenab-ı Hakka şükretmelidir. Eğer Cenab-ı Hak bir kuluna büyükleri tanımak nasip etmişse, onu seçmiştir.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:37
Dün:394
Bu Ay:4,501
Toplam:14,323,851
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842