Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 802

  • Gençlerin öğrendikleri, taşa yazılan yazı gibidir, silinmez. Mezar taşlarındaki yazılar bile, asrlar geçdiği halde gayb olmuyor. Yaşlıların öğrendikleri, buza yazılan yazı gibidir. Buz eriyince yazı gayb olduğu gibi unutulur.
  • İnsanların en hayırlısı Kur'ân-ı kerîm ilimlerini öğrenen ve öğrendiklerini öğretendir. Dini öğretmek değil, öğrendiklerini öğretmek deniliyor. Kafadan olmaz, nakl ile olacak, Ehl-i sünnet âlimlerinden olacak. Kur'ân-ı kerîm bilgileri ikidir. Kalb bilgileri ve beden bilgileri. Kalb bilgilerine iman, beden bilgilerine islamiyyet denir. Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarını okuyan dinini doğru olarak öğrenir, insanların hayırlısı müjdesine kavuşur.
  • Bir kimse kendi kafasından tefsir yazmağa, mânâ vermeğe kalkarsa kâfir olur.
  • Kur'ân-ı kerîmin tefsiri fıkıhtır, İlmihâldir. Dinimizi öğrenmek için ilmihâli okuruz. Dolayısıyla, Kur'ân-ı kerîme ulaşmayan, Kur'ân-ı kerîm kaynağından çıkmayan din, din olmaz. Çünki aslı Odur.
  • Kur'ân-ı kerîmi anlamak isteyen, İlmihâl okumalıdır, dinini öğrenmelidir. Yoksa bir kelimesinin manasına yanlış inanmış olsa, ya anlatanın yüzünden yahut da kendi anlayışı yüzünden küfre girer.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:224
Dün:387
Bu Ay:1,752
Toplam:14,298,096
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842