Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 816

  • İslamiyet teslimiyettir. Teslimiyeti az olanlar başarısız olur. Kalıbıyla, kalbiyle, diliyle teslim olmayan hakiki müslimân olamaz.
  • Efendim, Nebi Sıddık ve Selman, Kasım, Cafer, Bistami diye gelen bu yol, bu altın halka mensuplarının, çok üstün bir adetleri vardır. Bu, diğer hiçbir yolda yoktur. Bu, bu yola mahsustur. Diğer yollarda olanlar, kendilerini sevenleri ana caddeye çıkartırlar ve derler ki; Bu yolun sonu Cennettir, devam et, çalış. O talebeler de çalışırlar, uğraşırlar ve kavuşan kavuşur, kavuşamayan yolda kalır. Fekat efendim, bu yolun büyükleri böyle değildir. Bu yolun büyükleri, bu silsile, kendilerini sevenleri kulaklarından tutar, Cennetin içine sokuncaya kadar bırakmazlar.
  • Allahü tealaya yakın olanlar, kendilerini aslanın ağzındaki yem gibi düşünürler. Allahü tealadan öyle korkarlar. Onlar için kalblerinden geçen, günah yazılır. Avamın dilinden çıkan ile havasın kalbinden geçen aynıdır.
  • Müctehidler de, müceddidler de, evliya da, kalb bakımından ilerlemiş, feyz verebilen, Allahü tealanın dostlarıdır. Yalnız aralarında iş bölümü yapmışlardır. Müctehidin içtihadı yanlış olsa da ona uyanlara da sevap verilir. Evliyanın keşfi yanlış olursa, yalnız kendi kurtulur.
  • Allahü teala, beni seveni, gidilemeyen yerlere bir anda götürürüm, görülemeyen şeyleri gördürürüm buyuruyor. Onlar, kalblerin içini röntgen şuâları gibi görürler.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:352
Dün:379
Bu Ay:12,041
Toplam:14,295,584
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842