Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 91

  • Büyükler, kâlp gözleri ile bir anda her şeyleri görebilirler, fakat bakmak istemezler.
  • Kabr-i se'âdette dört kabr vardır. Dördüncüsü boştur. İsâ aleyhisselâm Şama inecek, vefat edince oraya defn olunacaktır.
  • Hazreti Ebû Bekr ile Hazreti Ömer arasındaki fark dağ kadardır. Hazreti Ebû Bekr Radıyallahü anh ile Peygamber efendimiz sallallahüaleyhi vesellem arasındaki fark iki parmağın arası kadardır.
  • Hazreti Ebû Bekr Radıyallahü anh, Peygamberlerden sonra, insanların en üstünüdür. İnsanların ikincisi İbrahim-i Halîldir. Habib ile Halil arasındaki fark, bir insan sokaktaki arkadaşını çok sever, evindekileride çok sever, bu ikisi arasındaki fark gibidir.
  • Tâbiînden gençler, Hazreti Aişe validemize gelip, Peygamber Efendimizi anlattırırlardı, o da bir şiirle anlatırdı, "Hizmetcisine aşık oldu diye zelîha ile alay edenler, Yûsuf'û görünce, parmaklarını doğradılar. Resûlü görselerdi, kalblerlni doğrarlardı da, hiç acı duymazlardı. Yusuf'u satın almak için para biriktiren zenginler, Resûlün güzelliğini bilselerdi, kavuşamayacaklarını bidikleri halde, belki görürüz diye, Resûlü görmek için para biriktirip, Yusuf'a on para vermezlerdi."
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:87
Dün:800
Bu Ay:24,340
Toplam:13,903,625
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842