Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1090

  • Enver bey! Nereden geliyorsunuz? -(Annemin ve, Ziya beyin kabrlerine gitdim efendim). -Sizin ihlâslı ziyaretinizin, Allah için ziyaretinizin onlara fâidesi olur.
  • Arkadaşların maaş alması, sevabına ma'nî değildir. Maaş da alacak, sevab da. Yalnız maaş almak için çalışırsa sevab kazanamaz. Enver abi arkadaşların maaşının artdığını söyledi, bana verilmiş gibi sevindim. Başkası alınca seviniyorum, kendim ise verince seviniyorum. Bu kadar kitâbdan para almıyorum, maaş da almıyorum.
  • Nureddin Cerrahi hazretleri evliyanın büyüklerindendir. 40 gün gidip 41 er tane levenzelna okumak için, Enver abinin vakti olmaz, bu vazife için bir abi, Enver abiye vekil olarak gidebilir. Ali'ye söyleyin, Enver abisine vekil olarak gitsin okusun.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

  • Mübareklerin duası, bereketi sebebiyle bütün arkadaşlar daha dünyada özel nimetlere kavuşuyor. Öldükten sonra inşallah, Mübareklerin ve bu yolun kıymetini daha çok anlayacağız. Çünkü yeryüzünde; misli, emsali olmayan bir nimet içindeyiz.
  • Mübareklerin sevgisine kavuşan, Peygamber efendimizin "sallallahü aleyhi ve sellem" sevgisine kavuşur. Peygamber efendimizin sevgisine kavuşan da Allahü teala'nın sevgisine kavuşur.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:234
Dün:387
Bu Ay:1,762
Toplam:14,298,106
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842