Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1092

  • Tebdîl-i mekanda ferahlık vardır. Enver abi, Âlî cenap, Rabbimize çok şükr, dünyânın en bahtiyar insanlarıyız. Evvela, Rabbimiz bizi insan yaratmış, müslimân yaratmış, Habîbine ümmet yaratmış, sevdiklerinin yolunu göstermiş. Ne büyük ni'metdir bu. Çok bahtiyarız.
  • Size iki emanet bırakıyorum. Bu emanetlerin bir tanesi Tam İlmihal Seâdet-i Ebediyyedir. Çünkü onda İlim, amel, ihlas tam vardır. İlim, amel, ihlâs elde etmek isteyen İlmihâli elinden düşürmesin. Her vesileyle bir satır, bir sayfa okusa hem ilmi artar, hem ameli artar, hem de ihlâsı artar. İkinci emanet Enver abidir.
  • Enver Örenin bu hizmetleri unutulmaz. Ayaklarını öpseler yeridir.
Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)
 

  • Mübarekler buyurdular ki; Allahü teala bize dünyada cennet hayatı nasip etti. Bu, ahirette de cennetini vereceğinin alametidir.
  • Biz Kuleli'de yıllarca hep evliyaların hayatlarını, kerametlerini, sevgilerini öğrendik. Ama, mübarekler mermere yazı yazdılar. Ömür boyu bu unutulmaz. Halbuki, bir çok müftü çocukları, babalarının verdiği tedrisat ile ulema oluyorlar. Sonra ne namaz kalıyor, ne niyaz, niye. Çünkü kalplerine büyüklerin sevgisi gelmiyor. Bir fidan, su olmazsa nasıl yaşar ki. O su, büyüklerin sevgisidir.
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:236
Dün:387
Bu Ay:1,764
Toplam:14,298,108
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842