Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hayat Düsturlarımız - 1110

  • Şimdiki insanlar şeytana değil nefsine tâbî, nefse uymak daha kötü. Mahlûkların en ahmağı nefsdir. Geçen gün Enver abiye söyledim, şimdi insanlar nefs-i mücessem olmuş. Ya'nî nefsler insan şeklinde görülüyor. Nefsin elinden kurtulmak çok zor. Ancak, büyüklere tâbî olanlar nefsinden kurtulmuşdur. 12.03.1990 Berat Kandili
  • Enver abi herkesle iyi geçiniyor, herkese iyi davranıyor. Onun sayesinde biz de rahat ediyoruz
  • Enver abi hiçbir zaman, hiçbir arkadaşı bana kötülemedi. Hiçbir zaman kalbine bir arkadaşa karşı kötülük duygusu gelmedi. Hücrelerinde kötülük duygusu yoktur. Zaten kötülük yapamaz.
 Hüseyin Hilmi Işık (rahmetullahi aleyh)

  • Kitab okurken de çok dikkat etmeliyiz. Kitabın içindekilerden daha çok, yazarı mühimdir. Kalbden çıkanlar kalblere tesir eder. İtikadı bozuk olan insanların yazdığı kitabları okuyanlar, yazarından etkilenip itikadı bozulabilir. Büyükler, pis borudan şifa gelmez buyuruyorlar.
  • Ahir zamanda müslümanların islamiyeti koruması ateşi tutmak gibidir. Çünki sahte şeyhler, sahte hocalar, sahte kitaplar mayın tarlası gibi her tarafa döşenmiştir. Bir tanesine dokunursanız ateşi tutmaktan beter olur. Mekanın şerefi içindekilerle belli olur. Dünyanın da şerefi âlimler ve evliyalar ile olur..
Enver abiler (rahmetullahi aleyh)
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:615
Dün:840
Bu Ay:24,068
Toplam:13,903,353
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842