Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Hicri yeni senenizi (1441) tebrik ederiz efendim

  • Whatsapp'de paylaş

Dîn-i İslama hizmeti ve ehl-i sünneti anlatmağı şiar edinen Huzur Pınarı
1 Muharrem 1424 de, 17 sene evvel kuruldu..

Hergün yenilenerek ve büyüyerek hizmetini sürdürmektedir.

Müstecâb dualarınızı istirhâm ederiz efendim.


Muharremin ilk 10 gün ve geceleri de,
mübârek gün ve gecelerdendir.


1441 hicrî yeni senenizi tebrik ederiz efendim.


Muharrem ayı, İslâm kamerî senesinin birinci ayı ve Kur'ân-ı kerîmde kıymet verilen 4 aydan biridir. Muharrem ayının birinci gecesi, Müslümanların kamerî yılbaşı gecesidir. Hicrî Kamerî Takvimde; Muhammed aleyhisselâmın, Mekke'den Medine'ye hicret ettiği sene, başlangıç kabul edilir. Muharrem ayının bir'i olan ilk kamerî senebaşı, milâdî 622 yılının temmuz ayının, 16'sına rastlayan cuma günü idi.

Müslümanlar yılbaşı gecelerinde ve günlerinde müsâfeha ederek, telefonla veya mektup yazarak tebrikleşirler. Birbirlerini ziyaret eder ve hediye verirler. Yılbaşını dergi ve gazete ilânlarıyla kutlarlar. Yeni yılın, birbirlerine ve bütün Müslümanlara hayırlı ve bereketli olması için duâ ederler. Büyükleri, akrabayı, âlimleri evinde ziyaret edip duâlarını alırlar. Bugün de, bayram gibi temiz giyinip, fakirlere sadaka verirler. Muharremin ilk 10 gün ve geceleri de, mübârek gün ve gecelerdendir.
 
Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki:
 
"Bir kimse, Muharrem ayının ilk günü, aşağıdaki duâyı 3 defa okursa, Allahü teâlâ o kimseyi, gelecek Muharrem ayına kadar bütün belâlardan emin kılar.
 
Elhamdülillâhi Rabbi'l-âlemîn.
Vassalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn.
Allahümme ente'l-ebediyyü'l-kadîm, el-hayyü'l-kerîm, el-hannân, el-mennân. Hâzihî senetün cedîdetün. Es'elüke fîhe'l-ısmete mineşşeytânirracîm, vel avne alâ hâzihinnefsi'l-emmâreti bissûi ve'l-iştiğâle bimâ yukarribünî ileyke, yâ ze'l-celâli ve'l-ikrâm, birahmetike yâ erhamerrâhimîn. Ve sallallâhu ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve ehl-i beytihî ecmaîn."
 
Şihâbüddîn-i Sühreverdî hazretleri buyuruyor ki:
 
"Her kim bu duâyı Aşûre Günü (Muharrem ayının 10. günü) 3 defa okursa, o sene ölümden de emin kılınır. Zira, o sene ölüm mukadder olan kimseye, bu duâyı bir vesile ile okumak nasip olmaz."
 
----------------------

Huzurpınarı ailesinin muhterem üyelerinin, hicri yeni senesini tebrik eder, dînimiz ve dünyamız için hayırlara vesile olmasını temennî ederiz.

Din kardeşlerimize hayırlı ömürler, hüsn-ü hulk, akl-ı selim, sıhhat-ü afiyet, rüşd-ü hidâyet ve istikamet ihsan eylemesini Rabbimizden niyaz ederiz.
 
Bugün HUZUR PINARI'nın kuruluş günüdür...
 
Ehl-i sünnet itikadını anlatmağı şiar edinen, siteniz HUZUR PINARI bugün 17.senesini bitirmiştir. Hergün yenilenerek ve muhtevası genişletilerek hizmetine devam etmektedir.
 
Müstecâb dualarınızı istirham ederiz efendim.
 
Allahü tealaya emanet olunuz efendim
 
ali zeki osmanağaoğlu
 
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:101
Dün:561
Bu Ay:15,044
Toplam:14,418,272
Online Ziyaretçiler:37
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842