Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 271

  • Whatsapp'de paylaş
Dinimizin yayılması, tanınması için fevkalade gayret etmeliyiz. Zira büyüklerimiz buyuruyor ki; "Bir beldede emr-i mâruf yapılıyorsa oraya umûmi bela gelmez". Îmânı tam olan bir müslüman emr-i maruf yapmadan duramaz, çünki, hiçbir canlının yanmasına dayanamaz... Eğer bir insan, ben kurtulayım da başkası ne olursa olsun diyorsa, imanında noksanlık vardır. Her kabdan içindeki dışarıya sızar, herkes, yanında ne varsa onu ikram eder.
 
İnsanlar ebedî ateşde yanmasın diye uğraşmak aşkı, Allahü tealanın sevdiği kullarının kalbindeki hususî bir haldir, kime verilirse çok şükretmesi lazımdır. Rabbimizin karşılıksız ihsân etdiği îmân ni'metine şükr edebilmemiz, elbette lazımdır.
 
Dünyânın neresinde olursa olsun, her insana önce lâzım olan şey, dînini, îmânını öğrenmekdir. Din, eskiden islâm âlimlerinden kolayca öğrenilirdi. Şimdi, âhir zemân olduğu için, hiçbir yerde hakîkî din âlimi kalmadı gibi. Şimdi dîni, îmânı doğru olarak öğrenmek için tek çâre, Ehl-i sünnet âlimlerinin kitâblarını okumakdır. Bu kitâbları bulmak, Allahü teâlânın büyük bir ihsânıdır.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:88
Dün:497
Bu Ay:1,530
Toplam:14,388,240
Online Ziyaretçiler:1
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842