Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 402

  • Whatsapp'de paylaş
Abdülhakim Arvasi "kuddise sirruh" hazretleri buyuruyorlar ki; Allahü teala bir kuluna iman verdi, ne demek iman, Ehl-i sünnet itikadını verdi, nedir ki ona vermedi, Allahü teala bir kuluna iman vermedi, yani Ehl-i sünnet itikadını vermedi, nedir ki ona verdi, hiç...
 
Cenab-ı Allah eğer bir kuluna Ehl-i sünnet itikadını verdiyse, bu vatandaş bir şey daha isterse, sopa. Neden, çünki Allahü teala Cenneti vermiş. O, 'acaba biraz daha bir şey alabilir miyim' diyor.
 
Çok bahtiyarız. Ahir zamanda, kıyamet alametlerinin çıktığı bu zamanda, Allahü tealaya Ehl-i sünnet itikadı üzere iman eden bir kul, vallahi çok şanslı, billahi çok şanslı, tallahi çok şanslı.. Çünki, bu iman çok zor elde edilir. Bu imanın düşmanı çoktur. Çünki, bu iman çok kıymetli bir imandır. Bütün bozuk mezhebler, bütün bozuk tarikatlar, bütün bozuk fırkalar bir yanda, bir de dinsizler bir tarafta, hepsi buna düşman. Neden, çok kıymetli olduğu için. İnsan kuyumcudan mı bir şey çalmaya gider, yoksa kireççi dükkanına mı gider bir şey çalmaya. Kuyumcuya gider, çünkü oradan ufak bir şey alırsa zengin olur, ama diğer taraftan iki tane taş alsan ne yazar.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:222
Dün:496
Bu Ay:8,937
Toplam:14,366,139
Online Ziyaretçiler:4
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842