Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 47

Tam İlmihal Seadet-i Ebediyye, büyük emek mahsulüdür, büyük zahmet mahsulüdür. Bu zahmeti bizler için yaptılar, bizler için hazırladılar. İlaç tamam, hasta belli... Şimdi eğer bu ilaç kullanılmazsa suç bizim.. Onun için bu ilacı kullamak zorundayız. Hem de bu ilaçtan başkalarının da istifade etmesine çalışmalıyız.
 
Müslüman akıllı tüccar gibi olmalıdır, ne yaptığını bilerek yapmalıdır, mahşerde bir cemaat cennete giderken melekler diyecekler ki bir dakika; size hesap görüldü mü? Siz mahşere uğradınız mı? Siz sırattan geçtiniz mi? Yok, biz öyle birşey görmedik. Peki ne ameliniz oldu ki, siz elinizi-kolunuzu sallaya sallaya cennete giriyorsunuz. Onlar diyecek ki, Rabbimize sor. Allahü teala diyecek ki; "Onlar benim muhiblerimdir. Bunlar ümmeti Muhammedden olup, Allah rızası için birbirini seven kullarımdır. Ben onlardan hesap sormam," onlar doğru cennete gider.
 
Mahşerde güneş bir mızrak boyu alçalacak. Herkes buram buram terleyecek. Hesabının görülmesini bekleyecek. Sonra o mahşerde yedi sınıf insan arşın altında gölgelenecek. Onlar için azap korkusu olmayacak. Onlardan bir tanesi de Allah için müminin yüzüne sevgi ile, muhabbetle bakandır, bunun kıymetini de bilelim,..
 
İnsan sevdiği ile beraber olacaktır. İnşallah cenab-ı Hak bize sevdiklerine kavuşmayı ve sevdikleriyle beraber olmamızı nasib etsin.
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:325
Dün:1,103
Bu Ay:22,938
Toplam:13,902,223
Online Ziyaretçiler:3
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842