Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 108

Allahü teala müminlere çok kıymet vermiş, muhatab kabul etmiş, kulum demiş... Bundan daha büyük şeref olur mu... Kim dine sahip çıkarsa, Din ona sahip çıkar. Hadis-i kudside buyuruluyor ki; "Ey dünya dine hizmet edene hizmetci ol, sana hizmet edenlere zorluk çıkar"...
 
Abdülhakim efendi hazretleri buyuruyorlar ki; "Bütün peygamberler Allah'a aşıktır, Allahü teala da peygamberine aşıktır". Onun için cenab-ı peygambere dokunan, sataşan mahvolur. Çünkü Allahü tealanın sevgilisi... Günde en az on defa salevat-ı şerife okumak lazım ki, müjdeler çok var. Cebrail aleyhisselam buyuruyor ki; Cenab-ı peygambere günde on defa salevat-ı şerife getiren için başımı secdeye koyarım, o avf olmadıkça başımı secdeden kaldırmam buyuruyor. Azrail aleyhisselam, buyuruyor ki; Kim ki Cenab-ı peygambere günde on salevat-ı şerife getirirse, onun ruhunu peygamberlerin ruhunu aldığım gibi alırım, acıtmam buyuruyor.
 
Resulullah efendimiz (aleyhisselatü vesselam), buyurdular ki; "Dünya, uykudaki bir kimsenin rüyasıdır. İnsanlar uykudadır, ölünce uyanırlar. Ahiret ebedî hayattır. Cennet dünyanın karşılığıdır"... Dünyayı terk edene, bırakana oranın ebedi nimeti verilecektir. Yani dünyayı sahiplenmeyen, dünya malını sahiplenmeyen, onun bir karanlık olduğuna, emanet olduğuna iman eden için Allahü teala kalıcı olanı verecektir. Cehennem de dünyanın karşılığıdır, dünyayı isteyip, ahireti unutana verilir, oradan ebediyyen ayrılamaz. Bu bir tercih meselesidir, ahireti tercih edene Allahü teala cenneti verecektir, dünyayı tercih edene cehennemi verecektir. Resullullah efendimize, bugünün en hayırlısı kimdir denildiğinde; "Dünyada Allah'a itaat eden ve ömrünü o yönde bitirendir" buyurdu. Yine buyuruluyor ki, "Eğer bir şey mutlaka olacaksa siz onu olmuş bilin".
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:327
Dün:383
Bu Ay:1,087
Toplam:14,297,431
Online Ziyaretçiler:2
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842