Turkce Ust Menu

Breadcrumbs

Pınardan Damlayanlar - 162

  • Whatsapp'de paylaş
İslâm âlimleri buyuruyor ki; Bir kişi Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarını okursa güzeldir. Kitabı birisi okuyup birisi dinlerse, buna sohbet denir ki, her türlü feyz ve bereket oradadır.
 
Güzel insanlar güzel işler yaparlar. Cenab-ı Hak hadis-i kudside cenab-ı Peygambere "aleyhissalatü vesselam" buyuruyor ki; "Ey Habibim, sana kim gelir de, bana Allahı anlat, dinimi anlat diye bir şey sorarsa, artık sen her şeyi unut, ona hizmetçi ol." Kim olursa olsun, birisi gelip de dini meselede bir şey sorarsa, akan sular durur, orada her şey durur ve orada o hizmet yapılır.
 
İslam âlimleri buyurdular ki; Bugünün en büyük hizmeti, fitneye sebeb olmamaktır.
 
Allahü tealanın has dinine, Ehl-i sünnet olarak hizmet etmek çok büyük bir nimettir. Eğer bu nimetin kıymeti bilinmezse elden gider. Bu nimetin elden gitmemesi için iki şart vardır. Birincisi, herkes tövbe etmelidir. Bu nimet elimizden gitmesin diye günahlarımızı düşünmeliyiz, Rabbimize yalvarmalıyız. İkincisi, bir yerde dine hizmet varsa, orada Rabbimizin rahmeti, merhameti var demektir. Bu da olmazsa, Allahü tealanın rahmeti, merhameti, acıması o yerden kalkar.
 
 

İSTATİSTİKLER

Bugün:51
Dün:428
Bu Ay:11,207
Toplam:14,355,474
Online Ziyaretçiler:5
Mail Grubumuzun
Üye Sayısı:
125842